Založenie spoločnosti

Jednoduché a rýchle
založenie S.R.O. už aj online.

Založenie s.r.o. vám ušetrí čas nervy a v konečnom dôsledku aj peniaze. Vyberte si obchodné meno a predmety pre vašu novu firmu. Ostatné nechajte na nás. Čoskoro už môžete mať všetko potrebné na začatie podnikania.

  • 1. Kliknite na Chcem svoju s.r.o. .
  • 2. Uhraďte preddavok.
  • 3. Podpis a autorizácia dokumentov.
  • 4. Registrácia spoločnosti.
  • 5. Ste pripravený podnikať !

Založenie spoločnosti teraz !

S nami máte svoju obchodnú spoločnosť do 14 dní zapísanú v obchodnom registri.

Proces založenia obchodnej spoločnosti.

Advokátska kancelária flexibilne reaguje a prispôsobuje sa legislatívno – technickým novinkám, pričom disponuje potrebným technickým vybavením na komunikáciu so štátnymi orgánmi v elektronickej forme, čím pre svojich klientov znižuje výšku súdnych a správnych poplatkov.

1. Dohodneme všetko potrebné

Po prijatí vašej žiadosti si zavoláme a dohodneme všetky potrebné náležitosti týkajuce sa založenia obchodnej spoločnosti.

2. Pripravíme dokumenty

Po prijatí platby začneme vypracovávať potrebné dokumenty, ktoré následne podáme na registráciu prislušnému súdu.

3. Začínate podnikať

Čoskoro bude vaša nová spoločnosť zapísaná v obchodnom registri a vy sa tak stáve podnikateľom, ktorý môže začať budovať.

Zopár častých otázok

V prípade ak máte ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať.

Základné imanie sa povinne vytvára v spoločnosti s ručením obmedzeným a v akciovej spoločnosti. Minimálna výška základného imania s. r. o. je 5 000 eur a minimálna výška základného imania a. s. je 25 000 eur. Spoločníci ho môžu splatiť peňažnými vkladmi ako aj nepeňažnými vkladmi. Peňažné aj nepeňažné vklady spoločníkov splatené pred vznikom spoločnosti spravuje správca vkladu, ktorým je spravidla jeden zo spoločníkov. Po vzniku spoločnosti, teda po jej zápise do obchodného registra, správca vkladu všetky peňažné a nepeňažné vklady povinne odovzdáva spoločnosti.

Jednou z nevyhnutných podmienok pri založení spoločnosti s.r.o., ale hlavne pri jej podnikaní, je sídlo. Spoločnosť s ručením obmedzeným ho mať musí, hovorí o tom aj Obchodný zákonník. Menšie „eseročky“ majú sídlo najčastejšie doma, čiže v byte alebo v rodinnom dome, hlavne ak ide o jednosobové s.r.o. zamerané na služby a nie výrobu.

Počet predmetov podnikania (napr. živností) nie je explicitne obmedzený. Z dôvodu dôveryhodnosti podnikateľa ako aj z iných dôvodov, vrátane technických, však odporúčame zadať si iba tie predmety podnikania, ktoré bude podnikateľ reálne využívať. V praxi to zvyčajne býva do dvadsiatich živností.

Občiansky preukaz s čipom a elektronickým podpisom - spolu s čítačkou na založenie firmy nepotrebujete. Ak ho teda zatiaľ nemáte, nevadí, svoju spoločnosť založíte jednoducho, pretože listiny, ktoré vám pošleme podpíšete klasickým spôsobom, u notára alebo na matrike. Po založení spoločnosti ho však pre komunikáciu so štátom už určite budete potrebovať, preto odporúčame vybaviť si ho čo najskôr.

Nová spoločnosť vzniká vždy ako "neplatca DPH". Až následne, po registrácii firmy v obchodnom registri sa môžete stať platiteľom DPH dobrovoľne alebo povinne. To už však rieši každá spoločnosť individuálne priamo s daňovým úradom.